menu

photo عکس

table_chart اطلاعات

نام: پریناز ایزدیار

حرفه: بازیگر

info بیوگرافی

پریناز ایزدیار متولد سال 1364 بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون اهل ایرانی است. او با قبولی در تست بازیگری با فیلم سینمایی یک مرد، یک شهر فعالیت هنری خود را آغاز کرد و بعد از بازی در سریال زمانه به شهرت رسید.
این هنرمند در عرصه‌ی سینما در فیلم هایی چون اینجا بدون من ، ورود آقایان ممنوع ، خط ویژه ، این سیب هم برای تو ، 360 درجه ، ابد و یک روز ، یک روز بخصوص ، ویلایی ها ، تابستان داغ ، هت‌تریک ، مقیمان ناکجا ، خوک ، سرخ پوست و شش و نیم متری بازیگری را ادامه و در فیلم های زنده به گور و استخر در شبکه خانگی فعالیت داشته است.
او همچنین در مجموعه‌‎های تلوزیونی شاید برای شما هم اتفاق بیوفتد ، روبیک ، پنج کیلومتر تا بهشت ، مثل یک کابوس ، زمانه و شهرزاد (فصل‌های 1 ،2 و 3) و فیلم‌های تلوزیونی  داشتن و نداشتن ، گور به گور ، مروارید ، همان روز ، مرخصی ، آبی‌ها و خاکستر ، ماه در سایه ، پسر ایران ، فال قهوه ، دسته بازنده‌ها ، استخر و انتهای بزرگراه  به نقش آفرینی پرداخته است.
وی در تئاتر فعالیت چندانی نداشته و فقط در نمایش یک کلیک کوچولو حضور داشته است.
این هنرمند تاکنون موفق به کسب افتخاراتی چون بهترین بازیگر نقش اول زن در سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برای فیلم ابد و یک روز ،  بهترین بازیگر زن سینما در شانزدهمین جشن حافظ برای فیلم ابد و یک روز ، نامزد بهترین بازیگر زن درام در شانزدهمین جشن حافظ برای مجموعه شهرزاد ، کسب دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن در انجمن منتقدان سینما برای فیلم ابد و یک روز ، نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم تابستان داغ ، بهترین بازیگر نقش اول زن در شانزدهمین فستیوال بین‌المللی داکا برای تابستان داغ ، نامزد بهترین بازیگر زن درام در هجدهمین جشن حافظ برای مجموعه شهرزاد و بهترين بازيگر نقش اول زن در هجدهمين جشن حافظ برای فیلم ویلایی‌ها شده است.


event_seat رویداد ها